Psychoterapia małżeństw i par

Przeznaczona jest dla par przeżywających trudności i konflikty, chcących lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz swój związek, a także tych, które żyją w przekonaniu, że już za późno, bo "wypróbowali wszystko".

Klientem jest małżeństwo/para będąca w związku formalnym lub nieformalnym. Psychoterapeuta pomaga parze zlokalizować źródło trudności i rozwiązać je poprzez zmianę wzajemnych postaw, sposobów komunikowania się, ukazanie wzajemnie dysfunkcjonalnych sposobów zachowania się, prowadzących często do konfliktów i impasu w związku.

Relacja małżeńska/partnerska może być przestrzenią, w której obydwoje partnerzy poszerzają swoje „ja”, jak i stanowić swoistą pułapkę, w której jedynie odzwierciedla się dramat przeszłych zranień takich jak:

 • związek partnerski przynosi dużo cierpienia, niepokoju, uczucia samotności, pustki, niezrozumienia, braku zaufania,
 • dochodzi do burzliwych kłótni, walki, wzajemnego krzywdzenia i oskarżeń,
 • występuje konflikt ról i pozycji w relacji dotyczący wzajemnie przeciwstawnych oczekiwań co do pełnienia zadań,
 • brakuje wspólnej odpowiedzialności za podejmowane działania, występują trudności w planowaniu celi, rozbieżności związane z codziennym życiem, trudności w dochodzeniu do kompromisu,
 • jest kłopot w wyrażaniu pragnień, potrzeb, oczekiwań, uczuć, wzajemnych spostrzeżeń i doświadczeń,
 • jest problem z autonomią i odmiennością, występuje nadmierne wzajemne kontrolowanie, obawa przed utratą wolności,
 • życie seksualne przestało satysfakcjonować i nie dostarcza już wzajemnej bliskości,
 • w związku zaszła zmiana (narodziny dziecka, dojrzewanie dzieci, odejście dzieci z domu, choroba) i trudno wrócić do równowagi sprzed tej sytuacji,
 • następuje zbyt duży wpływ rodziny i osób trzecich na związek np. zbytnie podporządkowanie się partnera własnym rodzicom lub preferowanie potrzeb dziecka nad potrzeby partnera,
 • w związku jest dużo zazdrości o przeszłe związki partnera/partnerki, doszło do zdrady, partnerzy rozważają czy zostać razem, czy się rozstać,
 • jest trudność jak o swojej decyzji np. rozwodu poinformować najbliższą rodzinę, jak rozmawiać z dziećmi aby przysporzyć im jak najmniej cierpienia.


Psychoterapia umożliwia partnerom konstruktywne rozwiązanie problemów, poprawę jakości wzajemnych relacji, znalezienia porozumienia, wyjście z kryzysu.

Gwarantuję zaufanie oraz dyskrecję. Moim celem jest rzeczywista, skuteczna i możliwie szybka pomoc w rozwiązaniu problemów. Nie warto odkładać problemów na potem - umów się na pierwsze spotkanie i sprawdź czy chcesz podjąć się terapii.

Jeśli nie wiesz, czy potrzebujesz pomocy, zastanawiasz się jak wygląda pierwsze spotkanie lub terapia, jakich efektów możesz się spodziewać? Zadzwoń: 502-600-667 lub napisz maila ewyrebek@st.swps.edu.pl Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania i rozstrzygnąć wątpliwości. Rozmowa jest niezobowiązująca i bezpłatna.