Psychoterapia

Psychoterapia jest rozmową, w której osoba zgłaszająca trudności ma możliwość przy wsparciu psychoterapeuty uzyskania większej wiedzy (samoświadomości) oraz uruchomienia własnego potencjału w radzeniu sobie z problemami.

W terapii indywidualnej - spotkania odbywają się co tydzień i trwają ok. 50 min. W zależności od celu, jaki stawia sobie klient, terapeuta proponuje liczbę spotkań.
W terapii małżeństw, par - częstość spotkań jest ustalana indywidualnie zazwyczaj jest to ok. 1,5h co 2 tygodnie lub ok. 50 minut co tydzień.
W terapii rodzin - spotkania trwają ok. 1,5h i odbywają się raz na trzy tygodnie. 

Psychoterapia rozpoczyna się 1 do 2 spotkań tzw. konsultacjami. Konsultacja daje możliwość osobie zainteresowanej/osobom zainteresowanym poznanie terapeuty, przedstawienie problemów, sprawdzenie, czy terapia będzie właściwym sposobem pomocy.

Pierwsze spotkanie to jeszcze nie psychoterapia. Konsultacja ma na celu ustalenie odpowiedzi czy ta forma pomocy ma szansę przynieść pożądaną zmianę.

Po konsultacji zostaje zawarty kontrakt terapeutyczny określający:

  • nad czym osoba, małżeństwo, para lub rodzina chce pracować (cel spotkań)
  • jak często będzie się spotykała z terapeutą
  • ile czasu będą trwały spotkania
  • ile będą kosztowały.

Gwarantuję zaufanie oraz dyskrecję. Moim celem jest rzeczywista, skuteczna i możliwie szybka pomoc w rozwiązaniu problemów. Nie warto odkładać problemów na potem - umów się na pierwsze spotkanie i sprawdź czy chcesz podjąć się terapii.

Jeśli nie wiesz, czy potrzebujesz pomocy, zastanawiasz się jak wygląda pierwsze spotkanie lub terapia, jakich efektów możesz się spodziewać? Zadzwoń: 502-600-667 lub napisz maila ewyrebek@st.swps.edu.pl Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania i rozstrzygnąć wątpliwości. Rozmowa jest niezobowiązująca i bezpłatna.